KURUCUMUZDAN MESAJ

KURUCUMUZDAN MESAJ

Değerli veliler; en kıymetlilerinizi emanet ettiğiniz bu sıcak yuvada 24 yıllık tecrübemiz, başarılarımız ve hedeflerimiz doğrultusunda 11e yükseltmeyi başardığımız kampüs sayımızla; takip eden değil örnek alınan lider bir eğitim kurumu olmanın haklı gururunu sizlerle paylaşıyorum. Biz Kocatürk Okulları, Türkiye nin geleceğini yetiştiriyoruz ve Türk milli eğitim sisteminin çıtasını yükseltme hedefleri doğrultusunda önemli bir rol üstlendiğimizin bilinci ile hareket ediyor, gelecek  için bugünden eğitim ve öğretimde ne yapmamız gerektiğini belirlemeye çalışıyoruz çünkü gelecekteki yerimiz bugünkü öngörülerimizin doğruluğuna bağlı olacaktır.

 Eğitime gönül vermiş, öğretmenlik mesleğinin erdemini kavramış, özverili kadromuzun hedefi; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin bu okuldan mezun olduktan sonra ülke kalkınmasında yeri doldurulamaz başarılara imza atan, ilim ve bilime damga vuran bireyler olarak yetişmeleridir.

Çağın gereği olarak eğitimde bizi değişime zorlayan eğilimler ve bu eğilimlerin gerektirdiği değişim noktasındaki prensibimiz "Küresel beklentileri karşılarken milli unsurları önemsemek" olmalıdır. Bilimde, teknolojide, ekonomide, eğitimde ve bunun gibi her alanda fark yaratmak isteyenler "yenilikçi, yaratıcı ve girişimci" ruhu taşıyıp bunu hayata geçirebilenler olacaktır. Biz bu ruha sahip her gün büyüyen ve gelişen bir kurum olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kocatürk Okullarının bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm çocuklarımız için güzel ve aydınlık bir gelecek diliyorum.


 KOCATÜRK OKULLARI KURUCUSU

Mustafa KOCATÜRK

  • 2022-01-02
  • 10
PAYLAŞ