VİZYON & MİSYON

VİZYON & MİSYON

Kocatürk Okulları; akılcı ve bağımsız düşünebilen, kendi kültürüne ve dünya kültürlerine saygılı, araştırmacı yönü yüksek, daha iyi bir dünya hedefi olan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireylerin karşılıklı saygı ve hoşgörü ortamında yetiştirildiği örnek ve önder bir eğitim kurumudur.

Bu vizyon doğrultusunda Kocatürk Okulları; Uzman eğitim kadrosu ile öğrencilerde öğrenme isteğini ortaya çıkarır ve motivasyon geliştirir. Öğrencilerine sosyal sorumluluk bilinci, özgüven, yüksek ahlaki değerler ve çevre duyarlılığı aşılayan programlar uygular. Öğrencilerin akademik potansiyellerini en üst seviyeye taşıyabilmek adına; yüksek teknolojik standartların yanı sıra, ihtiyaçları olan bireysel ilgiyi sunar. Her öğrencinin gelişim aşamasını tek tek ve özenle inceler zira Kocatürk anlayışında her öğrenci tek ve özeldir.

21.yy becerilerini kazandırmak amacıyla her türlü sanatsal, bilimsel, sportif ve sosyal etkinlikler düzenler. Yerli ve yabancı eğitim kadrosu ile yabancı dil eğitimini en kaliteli sertifika programları eşliğinde vererek, dünya vatandaşı yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Kocatürklü olmanın ayrıcalıklı ruhunu her okulumuzda hiç bir ayrım gözetmeksizin eşit olarak yaşatmak bilincindedir.

  • 2022-04-05
  • 10
PAYLAŞ